Hayati soru: Öldükten sonra Bitcoin'lerinize ne olacak?

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin yatırımcıları vefat ettiğinde, başka birine cüzdan erişimi vermemiş olmaları halinde birikimleri tamamen kaybolabilir. Bir borsa projesi ise kripto yatırımcılarına başka bir seçenek sunmak istiyor.

Bitcoin (BTC) yatırımcıları vefat ettiğinde, başka birine cüzdan erişimi vermemiş olmaları halinde birikimleri tamamen kaybolabilir. Bir borsa projesi ise kripto yatırımcılarına başka bir seçenek sunmak istiyor.

2020 yılında yapılan bir araştırma, çoğu kripto yatırımcısının öldüklerinde dijital varlıklarına ne olacağı konusunda endişeli olduğunu ortaya koyuyor. Araştırma katılımcılarının yüzde 89’u, dijital varlıklarının vefatlarının ardından aile veya arkadaşlarına verilip verilmeyeceği konusunda kafalarında soru işareti olduğunu belirtti.

Digital Financial Exchange (DIFX) CEO’su Jeetu Kataria, Cointelegraph ile gerçekleştirdiği röportaj sırasında ölüm halinde sevdiklerimize kripto miras bırakma yolunun önemine değindi. Kataria’ya göre projeleri, kullanıcıların hayatlarını kaybetmeleri durumunda kripto cüzdanlarının yararlanıcıları olacak güvenilir kişileri seçmelerine olanak sağlayacak bir blockchain tabanlı atama programı oluşturdu.

“Kripto hayatımızda kalıcı olacak ve dijital geleceğin güvenliği için bu özellik gerekli. Benim gibi hırslı bir kripto yatırımcısıysanız, kriptonuzu kimin miras alacağı eminim ki aklınıza gelmiştir.”

Borsa CEO’su, blockchain tabanlı sistemin yararlanıcıların meşruluğunun doğrulandığından ve sorgulanamayacağından emin olmayı sağladığını ekledi. Kataria, özel anahtarlar ve erişim bilgilerini vermeye kıyasla bunun çok daha etkili ve güvenli olduğuna inanıyor.

Bu özellik kimilerinin hoşuna gitse de, merkeziyetsizliği tercih edenler için bu denli heyecan verici olmayabilir. Yine de Kataria, kitlesel yaygınlık için merkeziyetin kilit önem taşıdığını düşünüyor:

“Merkeziyet, kripto sektöründeki çoğu projeye bir yüz ve güvenilirlik kazandırıyor. Hizmetlerinde süreklilik olması organizasyona katkı sağlıyor ve geleneksel finans piyasaları için daha cazip hale getiriyor.”

Haber Kaynağı tr.cointelegraph.com

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Hayati soru: Öldükten sonra Bitcoin'lerinize ne olacak?
Sorumluluk Reddi Beyanı:

KriptoPara24.com web portalında yer alan hiçbir haber öneri veya tavsiye niteliğinde değildir. Doğacak anlaşmazlıklardan KriptoPara24.com yönetimi sorumlu tutulamaz.

Bir Cevap Yazın

Giriş Yap

Kripto Para 24 - Kripto Para Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

%d blogcu bunu beğendi: