ERC-6551 token standardı nedir?

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ERC-6551, NFT’lerin diğer tokenlara sahip olabilen ve aktarabilen ve ayrıca izlenebilir geçmişleri olan akıllı sözleşme cüzdanları olarak işlev görmesini sağlar.

ERC-6551, NFT’lere akıllı sözleşme işlevleri ekleyerek onları varlıklara sahip olma, uygulamalarla doğrudan etkileşim kurma, token tutma ve zincir üzerinde bir kimlik olarak çalışma yeteneğine sahip hale getiriyor.

7 Mayıs 2023’te Ethereum ana ağında tanıtılan bir token standardı olan ERC-6551, akıllı sözleşme yetenekleri ekleyerek NFT’lerin işlevselliğini artırmayı amaçlıyor. Bu token standardının uygulanması, NFT’ye bir Ethereum hesabı atayarak bir token-bound hesabı (TBA) oluşturur. ERC-6551 sayesinde, değiştirilemez tokenlar (NFT) varlıklara sahip olabilir ve uygulamalarla doğrudan etkileşime girebilir.

Read more

Haber Kaynağı tr.cointelegraph.com

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
ERC-6551 token standardı nedir?
Sorumluluk Reddi Beyanı:

KriptoPara24.com web portalında yer alan hiçbir haber öneri veya tavsiye niteliğinde değildir. Doğacak anlaşmazlıklardan KriptoPara24.com yönetimi sorumlu tutulamaz.

Bir Cevap Yazın

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Kripto Para 24 - Kripto Para Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!