Rezerv kanıtı denetimleri nedir ve nasıl çalışır?

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto saklama kuruluşları, mevduat sahiplerine ödeme güçlerini göstermek için rezerv kanıtı denetimleri yoluyla kripto para varlıkları hakkında kamuya açık tasdikler oluşturur.

Kurumsal ve bireysel yatırımcıların dijital varlıklara olan ilgisinin artmasıyla birlikte, saklama seçenekleri de paralel bir büyüme yaşadı. Sonuç olarak, piyasa değiştikçe farklı türde saklama seçenekleri gelişti ve yeni sağlayıcılar belirli pazarlar ve teklifler için en etkili yapıları ve kontrolleri oluşturmaya çalışıyor.

Kendi kendine saklama, borsa cüzdanları ve üçüncü taraf saklayıcılar, kullanıcıların kripto paralarını korumaları için mevcut olan çeşitli seçeneklerdir. Dijital varlıklar dünyasındaki saklama görevlileri, geleneksel finans piyasalarına benzer şekilde işlev görür, çünkü birincil görevleri, varlık sahibi adına özel anahtarı tutarak ve yetkisiz erişimi önleyerek müşterilerinin varlıklarına bakmak ve korumaktır. 

Ancak bu çabalara rağmen FTX’in (bir kripto para borsası ve kripto hedge fonu) çöküşü ve Three Arrows Capital’in (bir kripto para hedge fonu) tasfiyesi gibi olaylar kripto para sektörünü şok etti. İnsanların kripto saklama kuruluşlarının güvenilirliğini ve bütünlüğünü sorgulamasına neden oldular.

Read more

Haber Kaynağı tr.cointelegraph.com

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Rezerv kanıtı denetimleri nedir ve nasıl çalışır?
Sorumluluk Reddi Beyanı:

KriptoPara24.com web portalında yer alan hiçbir haber öneri veya tavsiye niteliğinde değildir. Doğacak anlaşmazlıklardan KriptoPara24.com yönetimi sorumlu tutulamaz.

Bir Cevap Yazın

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Kripto Para 24 - Kripto Para Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!