Bitcoin yatırımcıları manipülasyondan nasıl korunabilir?

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kurumlar Bitcoin’i benimsedi ancak BTC balinaları gizli emirler ve yıkama ticareti kullanarak kripto piyasasını hala etkiliyor.

Geleneksel finans piyasalarının aksine, kripto borsaları büyük ölçüde düzenlenmemiştir ve neredeyse her Bitcoin (BTC) ve kripto yatırımcısı, kripto piyasası fiyat hareketinin belirli yönlerinin manipüle edilme derecesini detaylandıran çeşitli hikayelere aşinadır. 

Buna rağmen birçok tacir, piyasayı kendi çıkarlarına göre şekillendiren balinaların ve etik olmayan piyasa yapıcıların kaprislerinden kaçınmak için yapabilecekleri çok az şey olduğunu düşünmektedir. Spoofing ve gizli emirler gibi stratejiler, bilgili yatırımcıların kripto fiyatlarını etkilemek için kullandığı yaygın şaşırtma taktikleridir.

Manipülatörlerin hamlelerini takip etmek bir kedi fare oyunudur, ancak bireysel ölçekli yatırımcıların bunları atlatmak için kullanabileceği stratejiler vardır. Balinaların kullandığı üç stratejiye ve bir yatırımcının bunlar tarafından kandırılmaktan nasıl kaçınabileceğine bir göz atalım.

Read more

Haber Kaynağı tr.cointelegraph.com

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Bitcoin yatırımcıları manipülasyondan nasıl korunabilir?
Sorumluluk Reddi Beyanı:

KriptoPara24.com web portalında yer alan hiçbir haber öneri veya tavsiye niteliğinde değildir. Doğacak anlaşmazlıklardan KriptoPara24.com yönetimi sorumlu tutulamaz.

Bir Cevap Yazın

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Kripto Para 24 - Kripto Para Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!