Injective Labs CEO'su: "DeFi kitlesel yaygınlığa kuruluşlar yoluyla ulaşacak"

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

DeFi tokenleri değer kaybetmeyi sürdürse de, likit staking gibi yeni kullanım şekilleri yükselişte ve kimi piyasa katılımcıları, kuruluşların da katılımıyla daha fazla kişinin DeFi alanına çekileceğine inanıyor.

Merkeziyetsiz finans (DeFi) tokenleri değer kaybetmeyi sürdürse de, likit staking gibi yeni kullanım şekilleri yükselişte ve kimi piyasa katılımcıları, kuruluşların da katılımıyla daha fazla kişinin DeFi alanına çekileceğine inanıyor.

Injective Labs Kurucu Ortağı ve CEO’su Eric Chen, DeFi sektörü 2020’den beri devasa bir büyüme gösterse de, hala çözülmesi gereken gas ücretleri, ölçeklenebilirlik ve likidite gibi sorunların olduğunu söyledi. Chen, tüm DeFi sektörünün bu sorunları gidermek için altyapı oluşturmaya odaklandığını ekledi.

“Milyarlarca kullanıcıya hizmet vermeden önce çözülmesi gereken birçok sorun var. Ölçeklenebilirlik, elde edilebilir madencilik değeri ve gas ücretlerinin iyileştirilmesi, zaman içinde çok daha önemli hale gelecek.”

DEX kurucusu, sektörde görülen büyümenin yeni çözümler ve kullanıcı artışıyla ilişkilendirilebileceğini düşünüyor. Chen, Cointelegraph’a yaptığı açıklamada geleneksel kurumsal oluşumların piyasaya katılımının da yaygınlığı artırıyor olabileceğini söyledi. “Birçok geleneseksel kuruluşun katılımıyla birlikte, DeFi yavaş yavaş kitlesel yaygınlık kazanacak.”

Chen, merkeziyetsizliği KYC ve AML doğrultusunda adresleri beyaz listeye almak gibi merkezi mekanizmalarla birleştiren izne dayalı DeFi’ın, kuruluşları DeFi’ı benimsemeye yönlendirebileceğini söyledi:

“İzne dayalı DeFi, geleneksel kuruluşların ekosisteme kesinlikle çok daha rahat katılmasına olanak sağlıyor. Küresel ana akım yaygınlığa erişme konusunda da önemli bir rol oynayacak.”

Likidite protokolü Aave, 2022 başlarında bir izne dayalı DeFi havuzu başlattı. Aave Arc, kuruluşların mevcut düzenlemelere uyarak merkeziyetsiz finansa erişmelerine olanak sağlıyor.

Injective Labs CEO’su Eric Chen. Kaynak: Injective Labs

Haber Kaynağı tr.cointelegraph.com

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Injective Labs CEO'su: "DeFi kitlesel yaygınlığa kuruluşlar yoluyla ulaşacak"
Sorumluluk Reddi Beyanı:

KriptoPara24.com web portalında yer alan hiçbir haber öneri veya tavsiye niteliğinde değildir. Doğacak anlaşmazlıklardan KriptoPara24.com yönetimi sorumlu tutulamaz.

Bir Cevap Yazın

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Kripto Para 24 - Kripto Para Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!