AB blockchain teknolojisine ilişkin yasal çerçeve oluşturmak için düğmeye bastı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Avrupa Blockchain Gözlemevi, 14 Mart Pazartesi günü konsorsiyum oluşturmak için ihale çağrısında bulundu. Yeni konsorsiyumun görevi, dağıtık defter teknolojileri (DLT) ve özellikle de blockchain için pan-Avrupa yasal çerçeve oluşturmak ve yürütmek olacak.

Konsorsiyumun en büyük görevlerinden biri, Avrupa Blockchain Hizmetleri Altyapısı’nın (EBSI) temel hizmetlerinin yürütülmesine ilişkin “kapsamlı yasal tavsiye” sunmak olacak.

Yasal çerçeve düzenleyicilerin, blockchain girişimlerinin ve kullanıcıların “güvenilir şekilde etkileşime geçebileceği” bir alan olarak tasarlanıyor. Yasal çerçeve, mevcut EBSI projelerine ek olarak kilit sektörlerde gelecekteki geniş yelpazede blockchain uygulamalarını da kapsayacak ve bu projeler için gerekli koşul, kavram kanıtlamayı tamamlamak olacak.

Yasal çerçevenin nihai amacının “ulusal ve AB düzeyinde düzenleyicilerin ve kanun yapıcıların şirketler ile diyaloğunu geliştirmek ve merkeziyetsiz çözümlere dayalı kullanım alanlarında yasal belirsizlikleri ortadan kaldırmak” olduğu belirtildi.

Blockchain teknolojisi için yasal çerçeve oluşturma planları, Avrupa Komisyonu ve Avrupa Blockchain Ortaklığı (EBP) tarafından 2020’de duyurulmuştu.

Haber Kaynağı tr.cointelegraph.com

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
_z_ld_m
Üzüldüm
0
sinirlendim
Sinirlendim
0
hastaland_m
Hastalandım
0
fikrim_geldi
Fikrim Geldi
AB blockchain teknolojisine ilişkin yasal çerçeve oluşturmak için düğmeye bastı
Sorumluluk Reddi Beyanı:

KriptoPara24.com web portalında yer alan hiçbir haber öneri veya tavsiye niteliğinde değildir. Doğacak anlaşmazlıklardan KriptoPara24.com yönetimi sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Kripto Para 24 - Kripto Para Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!