Aave, V3 likidite havuzunun başlatıldığını duyurdu

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Merkeziyetsiz finans (DeFi) protokolü Aave, mevcut likidite havuzu modelinde önemli bir değişimi simgeleyen Aave V3’ün başlatıldığını duyurdu. Yeni versiyon finansal verimliliği iyileştirmeyi, mevcut güvenlik önlemlerini güçlendirmeyi, DAO geliştirme ile merkeziyetsizliği artırmayı ve kullanıcı arayüz tasarımını geliştirmeyi vadediyor.

AAVE token sahipleri, protokolün ağ güncellemesi teklifi verme ve bu tekliflerde oy kullanma olanağı sunan zincir üstü oylama mekanizması Aave İyileştirme Teklifleri’ne (AIP) katılma hakkına sahip oluyor.

Ekip üyesi Emilio tarafından Kasım 2021’de yayınlanan V3 teklifi, 4-11 Kasım arasında oylamaya sunulmuş ve 2.911 topluluk üyesinin oyuyla kabul edilmişti.

V3 güncellemesi, ağa zincirler arası varlık özelliği, topluluk katkı aracı, işlem ücretlerini yüzde 20-25 düşürmesi beklenen gas optimizasyon modeli ve yüksek verimlilik modu gibi özellikler getirecek.

Buna ek olarak, aralarında Instadapp, Debank, 1Inch, Paraswap, Zapper, DeFisaver ve Zerion’un da olduğu bir dizi merkeziyetsiz cüzdan uygulaması da V3 platformuna entegre edilecek.

Aave V3, şimdiden Polygon, Arbitrum, Avalanche, Fantom, Harmony ve Optimism gibi blockchain ağlarında başlatıldı. Aave ekibi, bir sonraki adımın Ethereum’da başlatılması olduğunu açıkladı.

Cointelegraph, zincirler arası portalın Aave ekosistemini nasıl etkileyebileceğine dair fikir almak için Aave sözcüsüne ulaştı. Sözcü, şöyle belirtti:

“Zincirler arası portal, kullanıcıların kendi likiditelerini kendi istekleri doğrultusunda bir ağdan diğer ağa taşımalarına olanak sağlayacak. Böylece protokolün farklı ağlardaki her bir versiyonu, hızlıca ölçeklenebilecek.”

2/ The release of V3 will make the Aave Protocol one of the most advanced, secure, and efficient DeFi protocols across the ecosystem offering greater capital efficiencies, increased security, cross-chain functionality, and more pic.twitter.com/yFB96IsebE

— Aave (@AaveAave) January 27, 2022

Haber Kaynağı tr.cointelegraph.com

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
_z_ld_m
Üzüldüm
0
sinirlendim
Sinirlendim
0
hastaland_m
Hastalandım
0
fikrim_geldi
Fikrim Geldi
Aave, V3 likidite havuzunun başlatıldığını duyurdu
Sorumluluk Reddi Beyanı:

KriptoPara24.com web portalında yer alan hiçbir haber öneri veya tavsiye niteliğinde değildir. Doğacak anlaşmazlıklardan KriptoPara24.com yönetimi sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Kripto Para 24 - Kripto Para Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!