Apple davalık oldu: ABD'den kripto dünyasına iyi haber

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

DOJ, Apple’ın App Store kurallarının, teknoloji devinin “tekel gücü” ile rekabet eden geliştiricileri keyfi olarak “cezalandırdığını ve kısıtladığını” iddia etti.

Amerika Birleşik Devletleri Adalet Bakanlığı (DOJ), teknoloji devi Apple’a, uygulama pazarı kuralları ve “tekelinin” yasadışı bir şekilde rekabeti azalttığı ve inovasyonu boğduğu iddiasıyla kapsamlı bir antitröst davası açtı.

New Jersey federal mahkemesine 21 Mart’ta sunulan ve 16 eyalet başsavcısı tarafından desteklenen dilekçede Apple’ın akıllı telefon pazarında tekel olduğu ve bunu “geliştiricileri kendi ödeme sistemini kullanmaya zorlayarak hem geliştiricileri hem de kullanıcıları kendi platformuna kilitlemek” için kullandığı iddia edildi.

DOJ, Apple’ın App Store yönergeleri ve geliştirici anlaşmalarının, şirketin “daha yüksek ücretler almasına, inovasyonu engellemesine, daha az güvenli veya daha düşük bir kullanıcı deneyimi sunmasına ve rekabetçi alternatifleri azaltmasına” olanak tanıyan “bir dizi şekil değiştiren kural ve kısıtlama” getirdiğini iddia etti.

Read more

Haber Kaynağı tr.cointelegraph.com

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Apple davalık oldu: ABD'den kripto dünyasına iyi haber
Sorumluluk Reddi Beyanı:

KriptoPara24.com web portalında yer alan hiçbir haber öneri veya tavsiye niteliğinde değildir. Doğacak anlaşmazlıklardan KriptoPara24.com yönetimi sorumlu tutulamaz.

Bir Cevap Yazın

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Kripto Para 24 - Kripto Para Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!