Bitcoin Şirketi Swan, Kurumsal Hizmetlerini Büyütmek İçin 40 Milyon Dolar Aldı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin ekosistemindeki finans firması Swan, kurumsal müşterilere yönelik ürünler geliştirmek için 40 milyon dolarlık fonlama aldı.

Girişimi için 125 milyon dolar toplayan Swan, kurumsal yatırımcılara yönelik sunduğu hizmetleri Bitcoin’e dayalı kredi gibi ürünlerle çeşitlendiriyor.

Fortune’a konuşan Swan kurucusu Cory Klippsten, FTX gibi kripto para borsalarının faaliyetlerini eleştirerek, “Tüm o dolandırıcılıkların, kriptoda dönen dolapların ardından dünya genelindeki birçok şirketin ve aile ofisinin hala bu gibi hizmetlere ihtiyaç duyacağı ama bunları sağlayacak yeteri kadar kuruluş olmadığı şeklinde bir tezimiz vardı.” dedi.

Swan’ın kendisi de geçmişte de bazı zorluklar yaşadı. Şirket, Ağustos’ta iflas eden Prime Trust ile saklayıcı kuruluş olarak çalışıyordu. Daha sonra Prime Trust’ın eski CEO’su tarafından kurulan Fortress ile çalışmaya başladı ve Fortress Eylül’ün başlarında hack saldırısına uğradı.

Klippsten’in açıklamalarına göre Swan, ortak bir tröst şirketi kurmak için BitGo ile çalışmaya başladı. ABD’deki “tamamen Bitcoin’den oluşan tek tröst” olacağı söylenen şirketin 2024’ün üçüncü çeyreğinde kurulması planlanıyor.

Swan kullanıcıları, şirketin kredi ürünün kullanıp Bitcoin’i teminat olarak gösterip dolar cinsinden bunun yaklaşık %50’si kadar borç alabiliyor. Bu işlem için uygulanan faiz oranının “düşük iki haneli sayılarda” olduğu belirtildi.

Haber Kaynağı koinbulteni.com

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Bitcoin Şirketi Swan, Kurumsal Hizmetlerini Büyütmek İçin 40 Milyon Dolar Aldı
Sorumluluk Reddi Beyanı:

KriptoPara24.com web portalında yer alan hiçbir haber öneri veya tavsiye niteliğinde değildir. Doğacak anlaşmazlıklardan KriptoPara24.com yönetimi sorumlu tutulamaz.

Bir Cevap Yazın

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Kripto Para 24 - Kripto Para Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!