Para Birimi Kontrolörü Michael Hsu: "Kripto düzenlemelerinde acele edilmemelidir"

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Para Birimi Kontolörü Michael J. Hsu, düzenleyici meslektaşlarına kripto para düzenlemeleriyle ilgilenirken “yenilikçi karşıtı olarak algılanma konusunda” standartlarını düşürmemeye davet etti

Para Birimi Kontrolörü Michael J. Hsu, düzenleyici meslektaşlarına kripto para düzenlemeleriyle ilgilenirken “yenilikçi karşıtı olarak algılanma konusunda” standartlarını düşürmemeye davet etti. OCC’ye göre, sektöre ilişkin güvenliği, sağlamlığı ve adaleti sağlamak için “öğrenmek ve akıllıca uyum sağlamak” önemlidir. 

Hsu, 11 Ekim’de Harvard Hukuk Fakültesinde gerçekleştirdiği konuşma sırasında kripto üzerine değerlendirmelerde bulundu. Hsu’nun konuşmasının tamamı ise, Para Birimi Denetleme Ofisi’nin (OCC) resmî web sitesinde yayınlanmıştır.

Hsu, özel deneyimlerinden örnek vererek, kendi fikrine göre, söz konusu kripto olduğunda düzenleyici topluluğu önemli ölçüde etkileyen acele ve kaçırma korkusu (FOMO) sendromunu eleştirdi:

“Yenilik ve dahil etme vaatleri, genellikle insanların bir sonraki Google ve Amazon’u kaçırma korkusundan faydalanan altına hücum havasını teşvik etmesini gizliyor.” 

Hsu, herhangi yeni bir endüstriye yönelik “ehlileştirme” ve “uyum” gibi iki tür yaklaşıma odaklandı. Bununla birlikte Hsu, ABD’deki düzenleyicilerin endüstride ikinci seçeneği, “aşırı uyum” uyguladıkları konusunda endişesini dile getirdi. Hsu, bu durumu düzeltecek şeyin çok sayıda düzenleyici kurum arasında daha derin iş birliklerinin yapılması olduğuna inanıyor. Hsu, ayrıca OCC’nin Federal Rezerv Sistemi, Federal Mevduat Sigorta Kurumu ve en azından birkaç devlet bankacılığı denetçileriyle olan iş birliği deneyimlerine dikkat çekti. 

Öte yandan Hsu, kısa vadede denetim beklentileri hakkında netliğe ihtiyaç duyan üç alandan bahsetti. Bunlar stablecoin ihraççıları da dahil olmak üzere, kripto varlık şirketlerinden gelen mevduatların likidite riski yönetimi; özellikle de kripto alım satımlarının kolaylaştırılması ve kripto denetimiyle ilgili aracı faaliyetleri oldu. Bu noktada ise, Hsu, kurumlar arası çabaların yalnızca ilk ikisinde tamamıyla ilerlediğine inanıyor. 

Sonuç olarak, Hsu, kriptolara karşı şüpheci bir yaklaşım sergilediği unvanını kabul etti ve kriptoların hala önemli vaatler sunduğunu belirtti.  

“Programlanabilirlik, birleştirilebilirlik ve token haline getirme ümit vadediyor. Blok zincir geliştirmesi, bu fikirleri ön plana çıkarabilir.” 

Hsu, ayrıca kriptoya ve dijital varlık piyasasına ilişkin bankalara karşı ekstra temkinli yaklaşımlar sergilemesiyle tanınıyor. 

Haber Kaynağı tr.cointelegraph.com

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
_z_ld_m
Üzüldüm
0
sinirlendim
Sinirlendim
0
hastaland_m
Hastalandım
0
fikrim_geldi
Fikrim Geldi
Para Birimi Kontrolörü Michael Hsu: "Kripto düzenlemelerinde acele edilmemelidir"
Sorumluluk Reddi Beyanı:

KriptoPara24.com web portalında yer alan hiçbir haber öneri veya tavsiye niteliğinde değildir. Doğacak anlaşmazlıklardan KriptoPara24.com yönetimi sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Kripto Para 24 - Kripto Para Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!