İngiltere’de bazı kripto firmalarının geçici kayıt tarihi uzatıldı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

25 Mart’tan bu yana CEX.IO, Revolut ve Copper’in de dahil olduğu 12 firmaya ‘kripto varlık faaliyetlerini yürütme’ izni verildi.

Birleşik Krallık finansal düzenleyici FCA, kripto hizmetleri sunan bazı firmaların geçici kayıt durumunun son tarihini uzattı.

FCA, salı günü yaptığı açıklamada kripto alanındaki sayılı sayıda firmanın, ülkedeki geçici kayıt durumuna devam edeceğini belirtti. Düzenleyici ayrıca kripto firmalarını daha önce duyurulan son tarih cuma gününden muaf tutmanın, FCA’nın onları uygun olarak değerlendirdiği anlamına gelmediğini yineledi.

Düzenleyici, “Yalnızca bizde kayıtlı olan veya geçici tescilli firmalar ülkede hizmet vermeye devam edebilir. Diğer firmaların 10 Ocak 2021’den bu yana işlemleri durdurmuş olması gerekiyor. İşlemleri durdurmayan firmalar ise FCA’nın cezai ve hukuki yaptırım yetkilerine tabi olma riskiyle karşı larşıya bulunuyor,” açıklamasını yaptı.

FCA, Ağustos 2020’den bu yana, ülkedeki Kara Para Aklamanın Önlenmesi, Terörizmin Finansmanıyla Mücadele ve fon transferlerinin ele alınmasını kapsayan yasalara uygun olarak 33 adet kripto şirketinin kaydını onayladı. Düzenleyici, birçok firma için geçici kayıt durumunun son tarihi olarak cuma gününü belirlemişti ve FCA’nın bu tarihte başvuruların geçerliliği konusunda bir karara varması bekleniyordu.

Düzenleyici, söz konusu geçici statü kapsamında geçen cuma itibariyle CEX.IO, Revolut ve Copper’in de dahil olduğu 12 firmaya ‘kripto varlık faaliyetlerini yürütme’ izni verdi. İnceleme süresini daha önce Temmuz 2021’den Mart 2022ye uzatan FCA, firma kayıtlarının onay ve ret kararının verileceği yeni bir son tarih bilgisi paylaşmadı.

Birçok kripto firması, FCA’nın 2020’de AML ve CFL uyumluluğuna yönelik sıkı önlemler almasının ardından kayıt başvurularını geri çekmişti. Düzenleyici 13 Mart’ta AML endişelerinin yanı sıra düzenleyici yapının eksikliğini ve belirli varlıkların oynaklığını gerekçe göstererek Bitcoin ATM operatörlerine “kapatma veya daha fazla yaptırımla karşı karşıya kalma” emri yollamıştı.

Haber Kaynağı tr.cointelegraph.com

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
İngiltere’de bazı kripto firmalarının geçici kayıt tarihi uzatıldı
Sorumluluk Reddi Beyanı:

KriptoPara24.com web portalında yer alan hiçbir haber öneri veya tavsiye niteliğinde değildir. Doğacak anlaşmazlıklardan KriptoPara24.com yönetimi sorumlu tutulamaz.

Bir Cevap Yazın

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Kripto Para 24 - Kripto Para Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!