Rusya, kripto madenciliğini yasallaştırmak istiyor

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bakan yardımcısı Grabhack, madencilik sahaları ve enerji kotalarıyla ilgili konuların federal yetkililerle değil, bölgesel yetkililerle belirlenmesi gerektiğini söyledi.

Rusya Enerji Bakanı Yardımcısı Evgeny Grabchak, ülkedeki kripto madenciliğiyle ilgili belirsizlikleri ortadan kaldırmayı ve daha net düzenlemeler getirmeyi önerdi. Ülke yetkilileri, bu açıklamayla birlikte kripto endüstrisine yönelik desteğini sürdürdü.

Cumartesi günü Irkutsk’taki ilk ulusal kripto madencileri konferansında konuşan Grabhack, sektör için en kısa sürede düzenleyici bir çerçeve getirilmesi gerektiği konusunda çağrıda bulundu:

“Yasal belirsizliklerden dolayı kripto sektörünün düzenlenmesi ve kurallarının netleşmesi zor bir hal alıyor. Bu yasal belirsizliklerin bir an önce netliğe kavuşması gerekiyor. Kripto madenciliğini geçim kaynaklarımız arasına eklemek istiyorsak ve realitede başka seçeneğimiz de yoksa, madencilik kavramını düzenleyici çerçevenin içine ekleyerek yasal düzenlemeyi hayata geçirmeliyiz”.

Bunlarla birlikte Grabhack, madencilik sahaları ve enerji kotaları ile ilgili konuların federal yetkililerle değil, bölgesel yetkililerle belirlenmesi gerektiğinin daha doğru olacağını öne sürdü ve şu cümleyi ekledi: “Belki de kripto, bölgenin kalkınma stratejileri ve diğer sanayi sektörlerinin planlarıyla senkronize edilmelidir”.

Ayrıca, piyasadaki madencilik firmalarının miktarını ve bölgedeki dağılımını düzenleyebilmeye olan inancını da paylaştı. Grabhack’in konferanstaki konuşması, madencilik konusunun Rus devletinin stratejik perspektifinde yer aldığını gösterdi. Daha öncede 21 Mart’ta Başbakan Yardımcısı Aleksandr Novak, madenciliği yasallaştırmanın makul olabileceğini belirtmişti.

Bu açıklamalar, ocak ayında kripto madenciliğinin ve kripto ticaretinin tamamen yasaklanması çağrısında bulunan Rusya Merkez Bankası (CBR)’nin karşıt tutumunun ardından kripto endüstrisine olan açık desteğin devamı niteliğinde.

Rusya parlamentosuna ait çalışma grubu, mart ayında kripto paraların ülke içinde benimsenmesi ile ilgili riskleri azaltmak için en etkili yaklaşımın “dijital varlık endüstrisinin net bir şekilde düzenlenmesi” olduğunu açıkladı.

Haber Kaynağı tr.cointelegraph.com

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
_z_ld_m
Üzüldüm
0
sinirlendim
Sinirlendim
0
hastaland_m
Hastalandım
0
fikrim_geldi
Fikrim Geldi
Rusya, kripto madenciliğini yasallaştırmak istiyor
Sorumluluk Reddi Beyanı:

KriptoPara24.com web portalında yer alan hiçbir haber öneri veya tavsiye niteliğinde değildir. Doğacak anlaşmazlıklardan KriptoPara24.com yönetimi sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Kripto Para 24 - Kripto Para Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!