Rusya Enerji Bakanından Önemli Açıklama!

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Rusya enerji bakanından önemli açıklama. Rusya Enerji Bakanı’na göre, Rusya’daki kripto madenciliğini çevreleyen düzenleyici belirsizlikler mümkün olan en kısa sürede çözülmeli. Enerji Bakan Yardımcısı Evgeny Grabchak, hükümetten ülkenin korkunç ekonomik durumunu gerekçe göstererek kripto para madenciliğine izin vermesini istedi.

Rusya’da Kripto Para Madenciliğinin Yasallaştırılması Gündemde

Rusya ile Ukrayna arasında devam eden ihtilafın bir sonucu olarak birçok hükümet ve şirket Rusya’ya yaptırım uyguladı. Bu yaptırımlar Rusya’yı kuşatmış olsa da, onları atlatmanın yollarını arıyor.

Öyle ki, Enerji Bakan Yardımcısı Evgeny Grabchak, ülkenin korkunç ekonomik durumunu gerekçe göstererek hükümeti kripto para madenciliğine izin vermeye çağırdı.

Grabchak sözlerini, Rusya’nın Ukrayna’yı işgali nedeniyle tarihteki en ağır ekonomik yaptırımlardan bazılarıyla karşılaşmasının ardından yaptı. Yaptırımlar sonucunda Rusya, Batı bankacılık sisteminden fiilen koptu.

Rusya Enerji Bakanından Önemli Açıklama!

Konuyla ilgili açıklamalarının devamında Enerji Bakan Yardımcısı Evgeny Grabchak şu sözleri söyledi: “Bu yasal boşluğun bir an önce ortadan kaldırılması gerekiyor. Bu faaliyetle bir şekilde geçinmek istiyorsak ve mevcut realitede başka seçeneğimiz yoksa, yasal düzenlemeye madencilik kavramını da ekleyerek yasal düzenleme yapmalıyız. ”

Madencilik yerleri ve madencilere verilen enerji ödeneklerinin bölgesel kalkınma planlarıyla eşleşmesi gerektiği göz önüne alındığında, Grabchak madenciliği federal düzeyden ziyade eyalet ve bölgesel düzeylerde düzenlemenin daha ekonomik olacağına inanıyor.

Rusya, Kriptoya Dönecek mi?

Rusya’nın son ekonomik yaptırımları aşmak için kripto para birimini kullanıp kullanmayacağı konusunda birçok spekülasyon var. Analistler, Moskova’nın büyük ölçekli işlemleri etkinleştirmek için kripto kullanma olasılığını reddetse de, olasılık hala var.

Öyle ki geçtiğimiz günlerde bir Rus bakan, ülkenin muazzam enerji ihracatının Bitcoin (BTC) ile ödenmesi gerektiğini öne sürdü. Rublenin aşırı oynaklığı nedeniyle, Rus vatandaşları varlıklarını güvence altına almak için kripto para birimine yöneldi, ancak ülkenin ödeme hizmeti faaliyetleri askıya alındı ve bu eğilimin sürdürülmesi zorlaştı.

ABD ve müttefikleri de Rus hükümetinin elinde nakit kalmamasını sağlamak için adımlar attı. Rusya’da faaliyet gösterirken, çoğu büyük kripto para borsasının Rus kara listelerine uyması gerekiyor.

Bir Akışta Rus Kripto Düzenlemesi

Kripto para birimleri, devlet kurumları arasında tartışmalı bir konu olmaya devam etseler de, Rusya’da artık sınırlı bir ölçüde düzenlenmektedir. Maliye bakanlığının uzayı meşrulaştırma girişimlerinin bazılarının tam tersine, Rusya merkez bankası kapsamlı bir yasağı savundu.

Rusya maliye bakanlığı geçen ay kripto para ticareti ve madenciliği için düzenleyici bir çerçeve tanımlayan bir yasa tasarısı sundu. Ülke, bu yıl kripto para biriminin benimsenmesinde önemli bir büyüme gördü ve bu yılın başlarında yapılan bir hükümet değerlendirmesi, Rusların dünyadaki toplam kripto para birimlerinin yaklaşık %12’sine (yaklaşık 240 milyar dolar) sahip olduğunu ortaya koydu.

Ülkenin önemli enerji arzı ve soğuk ortamı, onu madencilik için uygun bir yer haline getiriyor. Çin ve Kazakistan’daki madencilik tesislerine yönelik baskıların ardından, kripto meraklıları Rusya’yı Ukrayna ihtilafından önce bir sonraki madencilik etkin noktası olarak belirlediler.

Son dakika Kripto para gelişmelerinden anında haberdar olmak için  Twitter, Telegram , İnstagram hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz

Rusya Enerji Bakanından Önemli Açıklama! yazısı ilk önce Coin News Türkiye üzerinde ortaya çıktı.

Haber Kaynağı coinnewstr.com

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Rusya Enerji Bakanından Önemli Açıklama!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

KriptoPara24.com web portalında yer alan hiçbir haber öneri veya tavsiye niteliğinde değildir. Doğacak anlaşmazlıklardan KriptoPara24.com yönetimi sorumlu tutulamaz.

Bir Cevap Yazın

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Kripto Para 24 - Kripto Para Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!