Beyaz Saray, kriptonun iklim üzerindeki etkilerini araştırıyor

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ABD Başkanı Joe Biden, dijital varlıkların enerji kullanımı ve iklim değişiklikleri üzerindeki etkisini belirlemek için bir çalışma başlattı.

ABD Başkanı’nın yürütme ofisi Bilim ve Teknoloji Politikası Ofisi (OSTP), dijital varlıkların enerji kullanımını ve iklim değişiklikleri ile ilgili dengeleme kapsamını saptamak için bir çalışma başlattı.

ABD Başkanı Joe Biden, 9 Mart’ta çeşitli kurumların dijital varlıkların altı temel alandaki etkilerini incelemesinİ yönlendiren bir yürütme emri imzalamıştı. Bu alanları; tüketici ve yatırımcı koruması, finansal istikrar, finansal katılım, sorumlu inovasyon, ABD’nin küresel finans liderliği ve yasadışı finansal faaliyetlerle mücadele oluşturuyor.

Bu yürütmeden hareketle OSTP, insanları her türlü dijital varlıkların ve kriptoların enerji kullanımı ve iklime olan etkileriyle ilgili görüşlerini paylaşmaya davet etti.

.@POTUS made clear that digital assets and cryptocurrencies must support our climate goals.

Today, @WHOSTP issued a Request for Information seeking YOUR input on the energy & climate implications of digital assets. Be sure to respond by 5pm ET on May 9. https://t.co/oRLqYHPG9l

— White House Office of Science & Technology Policy (@WHOSTP) March 25, 2022

Başkan Biden’ın yürütme emri doğrultusunda OSTP’nin, enerji ve iklim konusundaki endişeleri olumlu yada olumsuz etkileyen faktörleri belirlemek için dijital varlıklarla ilgili rapor sunması gerekiyor. Yapılan resmi duyuruya göre:

“Kamuoyunun, her türlü dijital varlığın enerji kullanımı ve iklime olan etkisini şekillendiren protokoller, kaynaklar, donanımlar ve diğer faktörlerle ilgili görüşlerini paylaşması isteniyor.”

Bunlara ek olarak OSTP, enerji ve iklim konularında artan endişeleri ele alırken bir diğer taraftan da dijital varlıkların olası faydaları hakkında kamuoyu araştırması sürdürecek. Duyuruya göre federal hükümet, dijital varlıklarla ilgili gelecekteki gelişmeleri veya endüstrinin gideceği rotayı saptamak için söz konusu çalışmanın sonuçlarını kullanacak.

Kamuoyu ve kuruluşların 9 Mayıs 2022 saat 17.00’a kadar görüşlerini paylaşması bekleniyor.

Genel olarak kripto karşıtı görüşleriyle tanınan ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, kısa süre önce kriptoların önemli bir yere sahip olduğunu kabul etti:

“Kriptolar önemli avantajlara sahip. Ayrıca ödeme sistemindeki yeniliklerin daha sağlıklı sonuçlar doğuracağını biliyoruz.”

I see a lot of strength in the American economy. We have an immensely strong job market, historically low unemployment numbers, and consumer spending continues to hold strong. I joined @SquawkCNBC this morning to discuss. pic.twitter.com/NKM1H8fDQC

— Secretary Janet Yellen (@SecYellen) March 25, 2022

Haber Kaynağı tr.cointelegraph.com

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Beyaz Saray, kriptonun iklim üzerindeki etkilerini araştırıyor
Sorumluluk Reddi Beyanı:

KriptoPara24.com web portalında yer alan hiçbir haber öneri veya tavsiye niteliğinde değildir. Doğacak anlaşmazlıklardan KriptoPara24.com yönetimi sorumlu tutulamaz.

Bir Cevap Yazın

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Kripto Para 24 - Kripto Para Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!