SEC, Ripple Labs'e açtığı davada küçük bir zafer elde etti

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Ripple Labs’e açılan davada davalılar Brad Garlinghouse (CEO) ve Chris Larsen’a (kurucu ortak) ilişkin delil keşfi programı sunmak için ek süre aldı.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Ripple Labs’e açılan davada davalılar Brad Garlinghouse (CEO) ve Chris Larsen’a (kurucu ortak) ilişkin delil keşfi programı sunmak için ek süre aldı.

Bu tatsız hukuk mücadelesi, SEC’nin Ripple Labs’i XRP token satışlarıyla 1,3 milyar dolarlık kayıt dışı menkul kıymet arzı yapmakla suçladığı Aralık 2020’den beri devam ediyor. Ripple, XRP’nin bir menkul kıymet olduğunu reddediyor ve bunun yerine bir uluslararası ödeme yöntemi olduğunu iddia ediyor. Ripple, ayrıca SEC’nin şirkete XRP’nin bir menkul kıymet olduğu yönünde ihtarda bulunmadığını ileri sürüyor.

SEC lehine bu karar küçük bir zafer olsa da, düzenleyici kuruluşun işleri ağırdan aldığı ve Ripple Labs’i yıldırmak için davayı yavaşlattığını düşünüyor.

Savunma avukatı James K. Filan, yeni gelişmeyi mahkeme kararından bir metni okuyarak duyurdu:

“SEC, mahkemeyi bireysel davalıların belgeleri sunmasından sonraki bir hafta içinde ek delil gerekip gerekmediği konusunda bilgilendirmeli.”

Bu gecikmeyle birlikte davalılar, SEC’nin şikayetlerine cevap vermek için 8 Nisan’a kadar vakte sahip olacak. SEC’ye delil keşfi için verilen süre ise 15 Nisan’da dolacak.

Diğer yandan tam olarak kesin olmayan bu tarihler, Ripple Labs’in ne kadar hızlı hareket ettiğine göre değişiklik gösterebilir.

XRP topluluğu, yeni gelişmeye değişen tepkiler verdi. Kimileri SEC’yi “zaten kaybettiği bir davada vakit kazanmaya çalışmakla” suçlarken, Twitter kullanıcısı “r ColeTheMailman” gibileri ise gecikmelerin uzun vadede XRP için iyi olabileceğini düşünüyor.

Kullanıcı, “Bu iyi bir şey. SEC, zaman çizelgeleri ve gecikmelere ilişkin hiçbir gerekçeye sahip olmayacak. Aceleye getirildik de diyemeyecekler,” diye belirtti.

This is enforcement by litigation. The SEC was not prepared, but the court is not holding it against them. Everyone including the judges are learning as they go. Think about how many people still don’t understand crypto. Every extension request gives the court more time to learn.

— Swish (@honeynutcherri4) March 23, 2022

Haber Kaynağı tr.cointelegraph.com

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
SEC, Ripple Labs'e açtığı davada küçük bir zafer elde etti
Sorumluluk Reddi Beyanı:

KriptoPara24.com web portalında yer alan hiçbir haber öneri veya tavsiye niteliğinde değildir. Doğacak anlaşmazlıklardan KriptoPara24.com yönetimi sorumlu tutulamaz.

Bir Cevap Yazın

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Kripto Para 24 - Kripto Para Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!