Avrupa'nın en zengin ülkesinde nüfusun yarısı kripto para yatırımı yapıyor

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para yatırımı yapan gençlerdeki artış Avrupa finans piyasasında dengeleri değiştirdi.

Avrupa’nın en zengin ülkesinin kripto ilgisi artıyor. KuCoin tarafından hazırlanan bir raporda, Almanya’da kripto paraların geleceğine yönelik bazı olumlu istatistikler paylaşıldı.

Özellikle Almanların yüzde 44’ü, “finansın geleceğinin” bir parçası olarak gördükleri kripto para birimlerine yatırım yapmaya gönüllü durumda. Nüfusun üçte birinden fazlası, “yaklaşık yüzde 37’si, bir yıldan fazla süredir kripto para alım satımı yapıyor” bilgisi verildi.

Cointelegraph, kripto paranın Almanya’daki etkileyici ve üretken sürecine daha önce de değinmişti, ancak kripto para duyarlılığına da bakmak son derece önemli.

Raporu yayımlayan KuCoin’in CEO’su Johnny Lyu, Cointelegraph’a verdiği demeçte Almanya kripto yatırımcılarının durumunu şöyle açıkladı:

“Kripto para birimleri, özellikle genç nesil arasında birikim stratejisi olarak çok popüler. Emeklilik için kendi başlarına biriktirmeyi ve kripto para birimleri kullanarak birikimlerini çeşitlendirmeyi tercih ediyorlar.”

Lyu, “Almanlar arasında kripto para birimlerine yönelik yüksek talebe rağmen, ülkenin henüz dijital para kullanımını kesin olarak düzenleyen özel yasalara sahip olmadığını” belirtiyor.

Gerçekten de Almanya, “rapora göre Bitcoin’lerin ‘değer saklama aracı’ olduğunu ve ‘finansal araç’ olarak sınıflandırılabileceğini kabul eden ilk ülke” iken, şimdiye kadar yerel düzenleyiciler “kripto paraları düzenlemede kısmi başarı” elde etti.

Bununla birlikte Almanya, dünya çapında blockchain stratejisi benimseyen ilk ülke. İlginç bir şekilde Almanya’nın kripto para birimlerine göre siyasi konumu, son parlamento seçimlerinde tartışmaya açıldı.

F5 Crypto’nun başındaki isim Florian Döhnert-Breyer, “Almanya nüfusu genellikle uzun vadeli yatırımlara daha açık olan diğer AB ülkeleri için bir rol model konumunda” dedi. Ayrıca, “Finansal varlıklara riskten kaçınan bir bakış açısıyla bilinen AB’deki en büyük ülke olarak Almanya’nın oynayacak özel bir rolü var” açıklamasında bulundu ve şu eklemeyi yaptı:

“Bu hedef grup, finansal piyasada (örneğin borsa) daha az aktif olduğundan, kripto parayla ilgilenen kadın sayısının yüksek olması özellikle cesaret verici.”

Döhnert-Breyer’e göre, kadınların geleneksel finanstan ziyade yeni nesil finansla daha fazla ilgilendiğini gösteren verileri hatırlattı. “Kripto yatırımcılarının yüzde 69’u erkek olsa da, kripto para birimlerini merak edenlerin yüzde 53’ü kadın” ifadesini kullandı.

Triple A istatistikleri, kripto sahipliğinin yaşa ve gelire göre dağılımını gösteriyor. Kaynak: Triple-A

Immutable Insight CEO’su ve kurucu ortağı Katharina Gehra, kripto para yatırımcılarının değişen demografisine de vurgu yaptı. “Daha ​​genç demografiler daha fazla öz-yönelimli ve öz sermaye odaklı yatırım tarzı gösteriyor ve genellikle özellikle enflasyon risklerinin önemli ölçüde daha farkındalar.”

Haber Kaynağı tr.cointelegraph.com

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
_z_ld_m
Üzüldüm
0
sinirlendim
Sinirlendim
0
hastaland_m
Hastalandım
0
fikrim_geldi
Fikrim Geldi
Avrupa'nın en zengin ülkesinde nüfusun yarısı kripto para yatırımı yapıyor
Sorumluluk Reddi Beyanı:

KriptoPara24.com web portalında yer alan hiçbir haber öneri veya tavsiye niteliğinde değildir. Doğacak anlaşmazlıklardan KriptoPara24.com yönetimi sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Kripto Para 24 - Kripto Para Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!