Analist açıkladı: Bu hafta bu 4 altcoin fiyatına dikkat | 21.3

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Altcoin piyasasında taşlar yerinden oynuyor. Bu hafta bu 4 altcoin fiyatı dolar karşısında keskin hareketler yapabilir.

Bitcoin (BTC) fiyatı hafta sonunda son bir ayın en yüksek haftalık kapanışı elde ederken altcoin piyasasındaki bazı para birimleri yükseliş görünümü kazandı.

Cointelegraph analisti Rakesh Upadhyay, her hafta olduğu gibi bu hafta da öne çıkan 4 altcoin’i belirledi ve fiyatlarını değerlendirdi.

LUNA/USDT – Terra teknik analiz

Terra ağının yerel toneki LUNA, 18 Mart tarihinde 20 günlük üstel hareketli ortalama (EMA) (86 dolar) değerinin üzerine toparlandı ve daha düşük seviyelerde güçlü alımların olduğunu ortaya koydu. Her iki hareketli ortalama (MA) değeri de yükseliyor ve göreceli güç endeksi (RSI) pozitif bölgede. Yani alıcılar için bir avantajlı bir ortam mevcut.

LUNA/USDT günlük grafiği. Kaynak: TradingView

Alıcılar fiyatı 96 doların üzerinde tutar ve günlük kapanış elde ederse, LUNA/USDT paritesi tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 105 dolara çıkabilir. Bu direncin üzerinde bir kırılım ve kapanış, yükseliş trendinin yeniden başlamasını sağlayabilir. Parite önce 115 dolara, ardından 125 dolara yükselebilir.

Alternatif olarak, fiyat 96 dolara ulaşır ve aşağı düşerse, parite tekrar 20 günlük EMA değerine inebilir. Bu desteğin altında bir kırılım ve kapanış, yükseliş momentumunun zayıfladığını ortaya koyacak. Parite daha sonra 75 ila 70 dolar arasındaki güçlü destek bölgesine kayabilir.

AVAX/USDT – Avalanche fiyat analizi

Avalanche (AVAX), 18 Mart tarihinde azalan kanalın düşüş trendi çizgisinin üzerine çıktı ve trendde olası bir değişikliğe işaret edecek biçimde günlük kapanış elde etti. Ancak, ayılar pes etmiş değil ve şu anda fiyatı kırılma seviyesinin altına çekmeye çalışıyorlar.

AVAX/USDT günlük grafiği. Kaynak: TradingView

Fiyat mevcut seviyeden düşer, ancak kanalın üst çizgisinden yukarı sekerse, yükseliş kırılımının geçerli olduğu ortaya çıkacak. Akabinde 100 dolardaki psikolojik seviyeye doğru ralli olasılığı artacak. Yükselen 20 günlük EMA (78 dolar) ve pozitif bölgedeki RSI, alıcılara avantaj sağlıyor.

Diğer taraftan fiyat kanala yeniden girer ve hareketli ortalamaların altına düşerse, son kırılımın boğa tuzağı olduğu anlaşılacak. Bu durum, birkaç alıcıyı hazırlıksız yakalayabilir ve yükseliş trendi çizgisinin altında olası bir düşüşe neden olabilir.

ETC/USDT – Ethereum Classic teknik analiz

Ethereum Classic (ETC), düşüş trendi çizgisinin üzerine kırılım gerçekleştirip ivme kazandı. Güçlü alımlar fiyatı 38 dolardaki sert genel direncin yakınına itti. Ayılar bu seviyeyi şiddetle savunmaya çalışıyor ancak boğalar hala vazgeçmiş değil.

ETC/USDT günlük grafiği. Kaynak: TradingView

Fiyat mevcut seviyeden düşerse, ETC/USDT paritesi 32 dolara gerileyebilir. 20 günlük EMA (29 dolar) yükselmeye başladı ve RSI aşırı alım bölgesinde. Yani alıcılar avantajlı tarafta.

Fiyat mevcut seviyeyi fazla kaybetmezse veya aşağı yönlü düzeltme 32 dolar civarında yukarı sıçramayı getirirse, boğalar yine genel direnç seviyesi olan 38 doları aşma girişiminde bulunacak. Başarılı olmaları durumunda parite 45 ve ardından 50 dolara yükselebilir.

Alternatif olarak fiyat düşer ve 32 doların altına kırılırsa, bir sonraki durak 20 günlük EMA olabilir. Bu seviyenin altında bir kırılım ve kapanış, ayıların yeniden piyasayı ele geçirdiği anlamına gelir.

EGLD/USDT – Elrond fiyat analizi

Elrond (EGLD) fiyatı, 15 Mart tarihinde hareketli ortalamaların üzerine ilerledi ve kapanış elde etti. Yani boğalar yeniden piyasada üstün konuma gelmeye çalışıyor. Ayılar, fiyatı hareketli ortalamaların altına çekmeye çalışsa da boğalar bu girişimi engelledi.

EGLD/USDT günlük grafiği. Kaynak: TradingView

20 günlük EMA (152 dolar) kademeli olarak yükseliyor ve RSI pozitif bölgede. Bu durum, yukarı yönlü hareket ihtimalini artırıyor. Alıcılar fiyatı 169 doların üzerine çıkarsa, EGLD/USDT paritesi yukarı yönlü hareketini devam ettirip 200 dolara kadar ilerleyebilir. Ayıların bu seviyede güçlü bir savunma yapması beklenebilir.

Bu olumlu görüş, fiyatın gerilemesi ve 20 günlük EMA’nın altına düşmesi durumunda geçersiz olacak. Böyle bir hareket, 50 günlük SMA (156 dolar) değerinin üzerindeki son kırılmanın bir ayı piyasası rallisi olabileceğini düşündürecek. Parite daha sonra tekrar 125 dolara düşebilir.

Burada ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir. Cointelegraph’ın görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve alım satım işlemi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı yapmalısınız.

Haber Kaynağı tr.cointelegraph.com

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Analist açıkladı: Bu hafta bu 4 altcoin fiyatına dikkat | 21.3
Sorumluluk Reddi Beyanı:

KriptoPara24.com web portalında yer alan hiçbir haber öneri veya tavsiye niteliğinde değildir. Doğacak anlaşmazlıklardan KriptoPara24.com yönetimi sorumlu tutulamaz.

Bir Cevap Yazın

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Kripto Para 24 - Kripto Para Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!