İşlem ücretlerini aşağı çeken Optimism 150 milyon dolar yatırım aldı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İkinci katman ölçeklendirme çözümü Optimism, 150 milyon dolar değerindeki B serisi finansman turunu tamamladı.

Ethereum ölçeklendirme çözümü Optimism; Andreessen Horowitz (a16z) ve Paradigm liderliğinde gerçekleşen B Serisi yatırım turunda 150 milyon dolar fon elde edildi. Yatırım turunun ardından 1,65 milyar dolar değerlemeye ulaştı.

İkinci katman (L2) çözümü Optimism tarafından paylaşılan blog yazısında, Ethereum ağı kullanıcılarına Gas ücretleri konusunda 1 milyar doların üzerinde tasarruf sağladı. Fon, Optimism ekibini genişletmek ve ağ ücretlerini daha da aşağı çekmek için kullanacak.

Optimism ağındaki ücretler, geçen yıl kümülatif ölçekte yüzde 30 düştü. Ekip şimdilerde, Ethereum ağ ücretlerini potansiyel olarak 100 kata kadar azaltabilecek Ethereum Improvement Proposal (EIP-4844) üzerindeki Shard Blob Transactions çalışmalarına katkıda bulunuyor.

Today on Ethereum #AllCoreDevs, our very own @protolambda presented EIP-4844: Shard Blob Transactions.https://t.co/3yagEcvdz4

With the potential to decrease fees by 100x for all rollups, and a practical path to implementation, we strongly support this EIP.

But how, you ask?

— Optimism ✨ (@optimismPBC) March 4, 2022

Optimism gibi ikinci katman çözümlerinin popülerliği, Ethereum ağındaki benzersiz tokenler (NFT), akıllı sözleşmeler ve merkeziyetsiz finans (DeFi) uygulamalarına yönelik artan taleple birlikte önemli ölçüde arttı. Bu da işlemlerin gerçekleşmesini zorlaştırıyor ve Gas ücretlerini yukarı çekiyor.

Optimism, işlemleri Ethereum blockchain ağının dışında toplayan ve daha az fiyat kayması, azalan işlem maliyetleri ve büyük ölçüde iyileştirilmiş işlem hızları sağlayan “optimistic rollup” kullanıyor.

Veri izleyici L2Beat’e göre, ikinci katman platformlarında kilitlenmiş toplam varlık miktarı (TVL) 5,76 milyar dolara yükseldi. Optimism platformunun TVL değeri şu anda yaklaşık 440 milyon dolar seviyesinde. Benzerleri arasında dördüncü sırada yer alıyor.

Haber Kaynağı tr.cointelegraph.com

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
İşlem ücretlerini aşağı çeken Optimism 150 milyon dolar yatırım aldı
Sorumluluk Reddi Beyanı:

KriptoPara24.com web portalında yer alan hiçbir haber öneri veya tavsiye niteliğinde değildir. Doğacak anlaşmazlıklardan KriptoPara24.com yönetimi sorumlu tutulamaz.

Bir Cevap Yazın

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Kripto Para 24 - Kripto Para Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!