Ethereum 2.0 öncesi son testnet olan Kiln bir hata dışında kusursuz çalışıyor

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Salı günü, Ethereum geliştiricisi Tim Beiko, Kiln testnet’inin, Ethereum Merge işlemini başarıyla geçtiğini ve doğrulayıcıların işlemleri içeren birleştirme sonrası blok ürettiğini tweet’ledi. Kiln, mevcut genel test ağları yükseltilmeden önceki son Merge testnet (eski adıyla Ethereum 2.0) olacak. “Birleştirme (Merge)”, Ethereum’un Yürütme Katmanını mevcut İş İspatı (PoW) katmanından ayırmayı ve bunu Beacon zincirinden Konsensüs Katmanı ile birleştirmeyi ve blockchain yapısını Hisse İspatı (PoS) ağına dönüştürmeyi içeriyor. Açıklamada şu ifade yer alıyor:

“Bu birleştirme, Ethereum’da altı yıllık araştırma ve geliştirmenin doruk noktasına işaret ediyor. 2022’de mainnet kullanıma açıldığında daha güvenli bir ağ, öngörülebilir blok süreleri ve güç kullanımında yüzde 99,98’den fazla azalma söz konusu olacak.”

Ancak, test sırasında her şeyin plana göre gitmediği görülüyor. Kiln Explorer’a göre, sözleşme oluşturmayla ilgili birkaç hata var. Takip eden bir tweet’te Beiko, bir müşterinin tutarlı şekilde blok üretmediğini söyledi. Ancak “ağ istikrarlı ve doğrulayıcıların üçte ikisi sorunsuz biçimde çalışıyor”. Ethereum geliştiricisi olan Marius Van Der Wijden de konuyla ilgili yorum yaptı ve Prysm’in Kiln geçişi sırasında sorunlu bloklara onay verdiğine dikkat çekti.

Prysm, Ethereum Consensus spesifikasyonunu uygulamak için kullanılan bir Go programlama dili çeşidi. Van Der Wijden tarafından söylendiği gibi, bir blokun Gas değeri başına yanlış taban ücrete sahip olduğu ortaya çıktı. Bunu gerçek beklenen taban değerle değiştirmek sorunu çözmüş gibi görünüyor. Ethereum Foundation, resmi yol haritasında, Merge yükseltmesinin 2022’nin ikinci çeyreğinin sonunda gönderileceğini belirtiyor. Bununla birlikte geliştiriciler, stake edilen Ether’i (ETH) geri çekme yeteneği gibi birkaç özellik üzerine çalışıyor. 

And it seems to have worked Post-merge blocks are being produced by validators, and they contain transactions! https://t.co/xearnsuZFp

Just waiting on finalization now https://t.co/BEfJOI4qqj pic.twitter.com/c4p1UXB5vw

— Tim Beiko | timbeiko.eth (@TimBeiko) March 15, 2022

Haber Kaynağı tr.cointelegraph.com

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Ethereum 2.0 öncesi son testnet olan Kiln bir hata dışında kusursuz çalışıyor
Sorumluluk Reddi Beyanı:

KriptoPara24.com web portalında yer alan hiçbir haber öneri veya tavsiye niteliğinde değildir. Doğacak anlaşmazlıklardan KriptoPara24.com yönetimi sorumlu tutulamaz.

Bir Cevap Yazın

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Kripto Para 24 - Kripto Para Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!