Bu Yıl Bitcoin Üretmek Son Güncellemeyle İlk Kez Kolaylaştı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin (BTC) blockchaininde madencilik yapmak bu hafta yapılan güncelleme sonucunda 2022’nin başından beri ilk kez kolaylaştı.

Madencilerin Bitcoin üretmek için ne kadar çaba harcamaları gerektiğini belirleyen zorluk seviyesi, bu yılki beşinci güncellemesinde yüzde 1,49’luk düşüş gösterdi.

Hemen hemen iki haftada bir olacak şekilde, her 2 bin 16 blokta bir değişen zorluk seviyesinin güncellemelerinde, söz konusu iki haftalık süreçte kaydedilmiş toplam hash oranı seviyesi baz alınır.

Bitcoin blockchainindeki zorluk seviyesi bundan bir önceki güncelleme sonucunda 27.9 trilyon düzeyine çıkarak tüm zamanların rekorunu kırmıştı. Perşembe günü gerçekleşen güncelleme, zorluk seviyesini 27.5 trilyon düzeyine çekti.

Madenciler, geride bıraktığımız son iki haftalık süreç içerisinde toplamda ortalama 197,19 EH/s’lik bir hash oranı elde etti. Bu oran, zorluk seviyesinin rekor kırdığı dönemde 200,1 EH/s’nin üzerindeydi.

Blockchaindeki ortalama hash oranı seviyesinin bu yılın başından beri düzenli olarak artması, madencilik yapmanın da gitgide zorlaşmasına yol açıyordu. Zorluk seviyesi, bu haftaki güncellemeyle birlikte bu yıl için ilk kez aşağı indi.

Bu Yıl Bitcoin Üretmek Son Güncellemeyle İlk Kez Kolaylaştı isimli makale Ömer Sakmar tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Haber Kaynağı koinbulteni.com

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Bu Yıl Bitcoin Üretmek Son Güncellemeyle İlk Kez Kolaylaştı
Sorumluluk Reddi Beyanı:

KriptoPara24.com web portalında yer alan hiçbir haber öneri veya tavsiye niteliğinde değildir. Doğacak anlaşmazlıklardan KriptoPara24.com yönetimi sorumlu tutulamaz.

Bir Cevap Yazın

Giriş Yap

Kripto Para 24 - Kripto Para Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

%d blogcu bunu beğendi: