100 milyon dolarlık yeni fon MachineFi girişimlerini destekleyecek

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Şeylerin İnterneti (IoT) odaklı blockchain platformu IoTeX, 100 milyon dolarlık sürdürülebilir ekosistem fonunu duyurdu.

Yeni fon, önümüzdeki üç yıl içinde 10 milyondan fazla akıllı cihazı MachineFi portalına bağlamak için kullanım alanları geliştiren binden fazla merkeziyetsiz makine ekonomisi girişimini destekleyecek.

Merkeziyetsiz makine ekonomisi, ekonomik büyümenin ardındaki itici gücün insanlar yerine makineler olduğu gelişen bir ekonomidir. Temelinde blockchain teknolojisi ve yapay zeka bulunan bu yeni ekonomi, çok daha verimli, güvenli ve sürdürülebilir bir iş yürütme modeli sunma potansiyeline sahip.

MachineFi ise yeni makine ekonomisini destekleyen Web3 temelli yeni bir paradigmadır. Makine kaynakları ve istihbarat, merkezi kuruluşlar yerine bireylere değer ve sahiplik sunmak için parasallaştırılabilir. Yani MachineFi, kısaca makinelerin, daha doğrusu internete bağlı cihazların finansallaştırılması olarak tanımlanabilir.

MachineFi’ın hedefi, cihazların finansallaştırılmasından elde edilen kârı büyük teknoloji şirketlerinden alarak, tam da Web 3.0’ın amaçladığı gibi asıl kullanıcılara vermektir.

IoTex Yatırım ve Ekosistem Başkanı Jing Sun, fonun önümüzdeki 10-20 yılda 10 binden fazla MachineFi odaklı girişimi destekleyebilecek süresiz bir araç olarak tasarlandığını açıkladı.

Haber Kaynağı tr.cointelegraph.com

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
100 milyon dolarlık yeni fon MachineFi girişimlerini destekleyecek
Sorumluluk Reddi Beyanı:

KriptoPara24.com web portalında yer alan hiçbir haber öneri veya tavsiye niteliğinde değildir. Doğacak anlaşmazlıklardan KriptoPara24.com yönetimi sorumlu tutulamaz.

Bir Cevap Yazın

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Kripto Para 24 - Kripto Para Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!