Savcılar eski OpenSea yöneticisi için “şirket içi bilgiyle işlem yapma” suçlamasını sürdürecek

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ABD’li savcılar, NFT pazar yeri OpenSea’nin eski bir çalışanının, kendisine yöneltilen suçlamalar arasında yer alan “şirket içi bilgiye dayalı işlem” suçlamasından bahseden bölümün çıkartılması talebini reddetti.

Savcılar, 14 Ekim’de yaptıkları bildiriyle söz konusu bölümün Eski OpenSea Ürün Yöneticisi Nathaniel Chastain’in itham edildiği suçları doğru şekilde tanımladığını söyledi. Chastain, Law360’ye göre bu bölümün çıkarılması için 3 Ekim’de başvuruda bulunmuştu.

Chastain, Haziran-Eylül 2021 arasında anonim cüzdanlar ile 45 NFT satın alıp kâr ederek satmak ile suçlanıyor. Eski yönetici, iddiaya göre OpenSea’deki konumunu hangi koleksiyonların ana sayfada görüneceğini seçecek ya da bilecek şekilde kullandı, ki bu koleksiyonların değeri genelde artış gösteriyor.

Chastain, eylemleri için “şirket içi bilgiye dayalı işlem” tanımının kullanılmasının fazla olduğunu söyleyerek, karşılaştığı suçlamaların bununla hiçbir ilgisi olmadığını iddia ediyor. Chastain’e göre, olayın mahkemeye taşınması halinde bu tanım jüri kararını da etkileyebilir.

Eski yönetici, avukatlarının ağustos ayında yaptığına benzer bir açıklama yaparak, “şirket içi bilgiye dayalı işlemin” NFT’ler için değil, menkul kıymetler için geçerli olduğunu öne sürdü.

Savcılar Chastain’in iddialarına yanıt vererek, söz konusu bölümün Chastain’e karşı yöneltilen suçlamaları “doğru bir şekilde” tanımladığını ve kaldırılmayacağını açıkladı.

Savcılar, buna ek olarak şirket içi bilgiye dayalı işlemin yalnızca menkul kıymetler için geçerli olmadığını ve kamunun sahip olmadığı bilgilerle yapılan tüm işlemler için geçerli olduğunu belirtti.

Haber Kaynağı tr.cointelegraph.com

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Savcılar eski OpenSea yöneticisi için “şirket içi bilgiyle işlem yapma” suçlamasını sürdürecek
Sorumluluk Reddi Beyanı:

KriptoPara24.com web portalında yer alan hiçbir haber öneri veya tavsiye niteliğinde değildir. Doğacak anlaşmazlıklardan KriptoPara24.com yönetimi sorumlu tutulamaz.

Bir Cevap Yazın

Giriş Yap

Kripto Para 24 - Kripto Para Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

%d blogcu bunu beğendi: