Her 3 İngiliz’den Biri En Az Bir Kripto Paraya Sahip! İşte İngilizlerin En çok Para Harcadığı 5 Kripto Para…

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto paraların dünya genelinde 2021 yılında çok ciddi bir benimsenme ile karşılaştığı biliniyor. Türkiye’nin de geçtiğimiz yıl itibariyle yoğun şekilde ilgi gösterdiği kripto paralara birçok ülkede adaptasyonun artarak devam ettiği görülüyor. Kripto para adaptasyonunun üst seviyelerde olduğu Birleşik Krallık’ta yapılan bir araştırma, bireysel yatırımcıların kripto paralara şu ana kadar tam 32 milyar sterlin harcadıklarını ortaya çıkardı. Söz konusu araştırmada ayrıca Birleşik Krallık’ta bireysel yatırımcıların en fazla yatırım yaptıkları kripto paraların Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Dogecoin (DOGE), Litecoin (LTC) ve Chainlink (LINK) olduğu ortaya çıktı.

HER 3 İNGİLİZ’İN BİRİ KRİPTO PARA SAHİBİ

4

Voucher Codes tarafından aktarılan verilere göre İngiliz bireysel kripto para yatırımcılar şu ana kadar kripto paralara 31,792 milyar sterlin harcama yaptı. Elde edilen verilere göre her bir İngiliz, kripto paralara tahmini olarak ortalama 473 sterlin harcadı. Söz konusu raporda, İngiliz nüfusunun yaklaşık yüzde 34’ünün farklı kripto para birimlerinin herhangi birine sahip olduğu ifade ediliyor. Bu da yaklaşık olarak her 3 İngiliz’den birinin kripto para sahibi olduğuna işaret ediyor.

TERCİH EDİLENLERDE BITCOIN AÇIK ARA LİDER

Ingiliz Bitcoin

Rapor sonuçlarına bakıldığında, kripto paraların dağılımında Bitcoin’in yüzde 20’lik pay ile en çok satın alınanlar arasında ilk sırada yer aldığı ve onu yüzde 8’lik pay ile Ethereum’un izlediği görülüyor. Ayrıca piyasanın en büyük meme token’ı Dogecoin’in söz konusu listede yüzde 6’lık payı ile üçüncü sırayı aldığı görülüyor.

Haber Kaynağı coinnewstr.com

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Her 3 İngiliz’den Biri En Az Bir Kripto Paraya Sahip! İşte İngilizlerin En çok Para Harcadığı 5 Kripto Para…
Sorumluluk Reddi Beyanı:

KriptoPara24.com web portalında yer alan hiçbir haber öneri veya tavsiye niteliğinde değildir. Doğacak anlaşmazlıklardan KriptoPara24.com yönetimi sorumlu tutulamaz.

Bir Cevap Yazın

Giriş Yap

Kripto Para 24 - Kripto Para Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

%d blogcu bunu beğendi: