Yardımcı NFT Nedir?

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çoğu yatırımcı için NFT’ler benzersiz dijital koleksiyonlara atıfta bulunmaktadır. Bununla birlikte, NFT’lerin arkasındaki teknoloji, çok çeşitli başka uygulamalar da yaratabilmektedir. Dijital ve fiziksel dünyalar arasındaki çizgi giderek bulanıklaşıyor. Birden fazla teknoloji, sürükleyici ortamlar oluşturmak için bir araya geldikçe, NFT’lerin biçimleri de gelişmeye devam ediyor. Yardımcı NFT programları sahiplerine katma değer sağlayan belirli amaçlara sahip işlevsel varlıklardır. Bu yazımızda NFXhaber olarak, bazı NFT yardımcı programlarını inceledik.

Kullanılabilir ve Giyilebilir Yardımcı NFT Programları

Bu NFT’ler sanat eserleri, giysiler, saatler veya içecekler gibi gerçek hayattaki varlıklarla bağlantılıdır. Sahipleri, bu fiziksel öğeleri elde etmek için NFT’leri kullanabilirler. NFT’lerle ilgili yakın zamanda birkaç deney gerçekleştirilmiştir. Sanatçı Damien Hirst, her NFT’nin fiziksel bir sanatı temsil ettiği bir NFT sanat koleksiyonu olan The Currency’i piyasaya sürmüştür. Hirst deney kapsamında, koleksiyonculara iki seçenek sunmuştur. Yatırımcılar NFT’yi ister tuttar isterse de fiziksel baskı için NFT’yi kullanabilmektedir. Koleksiyonerlerin karar vermek için bir yılı bulunmaktaydı. Sonunda, fiziksel sanat baskıları karşılığında orijinal 10.000 NFT’den 5.149 NFT yakılmıştır.

Yardımcı NFT programları moda dünyasında da yaygındır. Giyilebilir NFT’ler çoğu zaman yukarıda bahsedilen kullanılabilir NFT’lere benzer şekilde çalışır. Moda endüstrisi, avatarları süslemek için spor ayakkabı, şapka ve güneş gözlüğü gibi dijital giyilebilir ürünler sunmaktadır. Bu da bir web3 varlığı oluşturur. Örneğin, Mythical Games ile iş birliği yapan Burberry, Blankos Block Party oyunu için tasarlanmış giyilebilir bir NFT koleksiyonu yayınlamıştır. Koleksiyon, oyuncuların oyuncak karakterleri olan Blanco’yu şekillendirmek için kullandıkları bilardo ayakkabıları ve kol bantları gibi oyun içi NFT aksesuarları içermektedir.

Oyun ve Metaverse NFT’leri

Burberry’nin oyun içi koleksiyonu, NFT’lerin Blockchain oyunlarında nasıl kullanılabileceğinin sadece bir örneğidir. NFT’ler oyun içi eylemler de gerçekleştirebilmektedir. Böyle bir eylem, iki temel karakterden yeni bir NFT yavruları oluşturmak için kullanılan üreme aşamasıdır. Yetiştirme ile en iyi bilinen Blockchain oyunu, oyuncuların yeni eksenler ürettikleri ve bunları gerçek hayattaki karlar için pazarda takas ettikleri Axie Infinity’dir. Oyun NFT’lerinin kiralama ve stake etme gibi başka kullanım durumları da bulunmaktadır. Ayrıca NFT’ler Metaverse projelerinde çok önemli bir role sahiptir.

Teşvik NFT’leri

Sadece bir NFT sahibi olarak avantajlar elde etmek mümkündür. Örnek verecek olursak, NFT’ler sahiplerine belirli kafelerde indirimler sağlayabilmektedir. Ayrıca ürün indirimleri gibi gerçek yaşam avantajları sunan Cryptobaristas projeleri mevcuttur. Bu tarz projelerde topluluk teşvikleri yaygındır. Bir NFT sahipliği özel kanallara erişim sağlayabilmektedir. Başka bir kullanım durumu, gelecekteki projeler için whitelist hakkı almaktır. Bazı koleksiyonlar, mevcut NFT sahiplerine ek airdroplar dağıtır. Ayrıca, NFT biletleri popüler hale gelmektedir. Örneğin, yeni duyurulan girişimci Gary Vee’nin VeeFriends koleksiyonunun sahipleri, iş ve pazarlama konferansı VeeCon’a katılabileceklerdir.

Başka bir NFT sahiplik aracı, dünyaca ünlü yönetmen Tarantino’nun NFT’lerinde olduğu gibi, özel içeriğin kilidini açmaktır. NFT’ler Pulp Fiction filminin nasıl çekildiğine, silinen sahnelere ve daha önce hiç görülmemiş diğer materyallere ilişkin sırları olan gizli içeriğe erişim sağlamaktadır.

Haber Kaynağı nfxhaber.com

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Yardımcı NFT Nedir?
Sorumluluk Reddi Beyanı:

KriptoPara24.com web portalında yer alan hiçbir haber öneri veya tavsiye niteliğinde değildir. Doğacak anlaşmazlıklardan KriptoPara24.com yönetimi sorumlu tutulamaz.

Bir Cevap Yazın

Giriş Yap

Kripto Para 24 - Kripto Para Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

%d blogcu bunu beğendi: